Obvezu kupnje blagajne 2014

Upravljamo trgovinom u kojoj se promet evidentira putem blagajne. Vrlo često, kupci žele dati u stranoj valuti za kupljenu robu, uvijek u eurima. Je li evidencija o deviznom iznosu dodatna?

U kontaktu s umjetnošću. 111 par. 3a točkom 1. Zakona o PDV-u, vođenjem evidencija putem blagajne, obveznici PDV-a obvezni su od neke prodaje ispisati fiskalni račun ili račun, a kupcu napraviti i tiskani dokument.

U stavku 10. 1 točka 14 Pravilnika o tehničkim uvjetima, kao iu § 8 st. 1 točke 14 Pravilnika o blagajni, koji sadrži podatke koje treba pogledati na fiskalnom računu, nužno moramo označiti valutu u kojoj je prodaja evidentirana, barem za ukupni iznos bruto prodaje.

Osnovni kriteriji i tehnički uvjeti koji su potrebni za obavljanje registarskih kasa su pohranjeni, ali unutar raspona 2 propisa o tehničkim uvjetima.

Da, prema § 14 st. 1. ovog zakona, program prodaje interesnih interesa treba sadržavati funkcija: omogućuje poreznom obvezniku da promijeni naziv valute u kojoj je registrirana prodaja ili njezina kratica, kao i unaprijed programira određenu promjenu unosom vremena i vremena promjene; bilježe trenutke i vrijeme početka vođenja evidencije prodaje u stranoj valuti u fiskalnoj svijesti, a još uvijek preračunavaju zbroj bruto prodaje u druge valute, rezultat konverzije zajedno s tečajem i plaćanjem mora biti uključen u fiskalni račun nakon fiskalnog loga s oznakom jedinice ; pretvorba se mora pripremiti s točnošću od najmanje šest decimalnih mjesta, a učinak pretvorbe mora se zaokružiti na dva decimalna mjesta.

Za označavanje skraćenice naziva stranih valuta, koriste se oznake koje poslužuje Poljska poljska banka.

Dakle, ako porezni obveznik prodaje materijale o situaciji potrošača koji plaćaju naknadu u stranim valutama, onda, u pravilu, moraju imati blagajnu, opremljenu vrijednošću koja će osigurati tečaj.

Iz obrasca koji je predstavljen u studiji, može se zaključiti da se naknada za kupljene artikle tretira kao živjeti u eurima, kada će se vrijednost prodaje prikazati u zlotima. Propisi koji reguliraju PDV ne reguliraju pitanje kojega tečaja moramo odgovoriti za pretvaranje iznosa zlota u euro.